ISTRAŽIVANJE: Većina muškaraca u SAD-u i Europi bit će neplodna do 2060. godine! Depopulacija je počela
Broj spermija u muškaraca iz Sjeverne Amerike, Europe i Australije opada tako brzo da će “većina muškaraca” u tim zemljama biti neplodna do 2060. godine, prema uznemirujućim novim istraživanjima Hebrejskog sveučilištu u Jeruzalemu
Broj spermija u muškaraca iz zapadnih zemalja pao je za 50-60 posto između 1973. i 2011. godine, prema novoj studiji, s trendom koji će se nastaviti sve dok muškarci ne budu potpuno neplodni.
Zanimljivo je da studija, koja je analizirala podatke o broju spermija kod 42.935 muškaraca, nije utvrdila pad broja spermija kod muškaraca iz Afrike, Južne Amerike i Azije – dijelova svijeta koji su manje zastupljeni u agendama Farmaceutske industrije, GMO-a i toksične komercijalno obrađene “hrane.”
Chris Barratt, profesor reproduktivne medicine na Sveučilištu Dundee, kaže: “Sve u svemu, ovo je vrlo uznemirujuće izvješće.”
“Znanstvenici već dugo raspravljaju o tome je li broj spermija smanjen ili nije. No, što je drugačije u ovoj studiji je kvaliteta analize. To je učinjeno na sustavan način, uzimajući u obzir nekoliko problema koji su utjecali na prethodne studije, kao što je metoda korištena za brojanje spermija i usporedba studija provedenih ponekad prije nekoliko desetljećima.”
“Kao takva, većina stručnjaka se slaže da su predstavljeni podaci visoke kvalitete i da su zaključci, iako alarmantni, pouzdani.”
Što se događa?
Postoji zabrinutost već određeni broj godina o povećanju abnormalnosti u muškom reproduktivnom zdravlju, kao što je rak testisa.
Smanjenje broja spermija u skladu je s tim rezultatima i to dodaje težinu konceptu da je muško reproduktivno zdravlje pod napadom i da se naglo degradiralo.
Zapravo, ako su podaci o broju spermija ekstrapolirani na logičan zaključak koji glasi sa će muškarci imati malo ili nimalo reproduktivnog kapaciteta od 2060. godine nadalje.
Najracionalnije objašnjenje za smanjenje muškog reproduktivnog zdravlja su promjene u okolišu. Aktualna istraživanja pokazuju da je muški fetus posebno osjetljiv na izloženost zagađivačima i tako promjene koje se događaju rano u fetalnom životu mogu imati vrlo značajan učinak na odrasle osobe.
Bitno je odrediti koje su ključne razlike između geografskih regija – kao što su genetske razlike i izloženost određenim onečišćujućim tvarima – kako bismo onda mogli ispitati strategije liječenja i ograničavanje tih negativnih učinaka.
Čak i kod odraslih, izlaganje kemikalijama, kao što je bisfenol A, za koje se smatra da utječu na plodnost, može imati negativan učinak, tako da muškarci trebaju ograničiti svoju izloženost toksičnim kemikalijama.
To uključuje prestanak pušenja cigareta. Također, zdrav način života je vrlo važan jer postoji poznata veza između pretilosti i smanjenog broja spermija.
Novi-Svjetski-Poredak.com
Нема коментара:
Постави коментар